Menu

Přihlášení

Infrasauna

     Základem je dvoumístná infrasauna, která posiluje systém srdečního oběhu, přispívá k hubnutí, napomáhá k odstranění celulitidy, posiluje imunitu, zajišťuje vylučování toxických látek z těla, významně zlepšuje stav pokožky a snižuje ztuhlost kloubů a napětí svalů.


     Rozdíl proti klasické sauně spočívá především v menší zátěži organizmu. Ten je dán rozdílným principem ohřevu. U klasické sauny je různými tepelnými zdroji ohříván vlhký vzduch až na teplotu kolem 100°C, v infrasauně je tělo prohříváno působením infračerveného záření. Toto záření prostupuje i do podkožních vrstev pokožky až do hloubky cca 3 cm a dochází tak k intenzivnímu prohřívání svalů i kloubů. Přitom se ohřeje vzduch v infrasauně na hodnoty kolem 50°C. Pokud je i tato teplota pro někoho příliš vysoká, není problém otevřít dveře sauny. Sníží se pouze teplota vzduchu a efekt pocení, prohřívání infračerveným zářením zůstane stejně intenzivní. Infrasauna je tedy vhodná pro všechny, kteří vysokou teplotou klasické sauny nemají rádi nebo ji nesnášejí. Při významnějších zdravotních problémech je přesto důležité konzultovat použití infrasauny s lékařem.

 

     Tělo prohřáté v infrasauně je velmi dobře připraveno přijmout fyzickou zátěž nebo ještě dále prohloubit uvolnění svalů. Na infrasaunu proto výhodně navazuje použití masážního křesla nebo eliptického trenažéru, na kterých se mohou klienti střídat.


Infrasauna
28.09.2010
Infrasauna celkový pohled
29.11.2011
Odkládací kout s infrasaunou
29.11.2011
Infrasauna
29.11.2011
Čeština